Kaurialan lukion kalenteri

Kaurialan lukion kalenteri

Täältä löydät lukiolaisen arkeen liittyviä Kaurialan lukion yhteisiä opiskeluissa huomioitavia asioita ja tapahtumia. Sähköistä kalenteria käyttämällä ajanhallintataitosi ja keskittymiskykysi paranevat ja opiskelusi helpottuu. Jos haluat lisätietoa asiasta, mene nuolella tapahtuman päälle ja esiin ponnahtaa selitysteksti, jos sellainen on tehty.

Kalenteria päivittää Kaurialan lukion henkilökunta. Jos haluat jotakin lisättävän kalenteriin, kerro siitä marjut.arvonen@kktavastia.fi

Lisää tapahtumat omaan kalenteriisi

Lisää Kaurialan lukion kalenteri oman puhelimesi kalenterisovellukseen, niin näet kaikki tapahtumat suoraan käyttämässäsi kalenterissa! Uudet tapahtumat tulevat automaattisesti näkyviin. Lisää opettajien antamat tärkeät päivämäärät aina omaan kalenteriisi. Muista käyttää hälytyksiä/muistutuksia tarvittaessa!

Kopioi tästä kalenterisyötteen osoite

Voit samalla tavalla lisätä myös Wilman työjärjestyksen omaan kalenteriisi. Linkki löytyy Työjärjestys-välilehdeltä, Tilaa-kohdasta.

Google kalenterit / Android

Lisää uusi kalenteri calendar.google.com työpöytäversiossa klikkaamalla vasemman sivupalkin ”Muut kalenterit” tekstin vierestä plus-ikonia ja valitsemalla ”URL-osoitteesta”. Käytä yllä olevaa kalenterisyötteen osoitetta. Kun kalenteri on lisätty työpöytäversiossa, on se saatavilla myös puhelimen kalenterisovelluksessa.

iPhone

Avaa puhelimen asetukset ja asetusryhmä ”Kalenteri”. Valitse ”Tilit”, avautuneesta näkymästä ”Lisää tili” ja vaihtoehtolistan lopusta ”Muu”. Erilaisista tilivaihdoehdoista valitse ”Lisää tilattu kalenteri” ja syötä ”Palvelin” kenttään yllä oleva kalenterisyötteen osoite. Kalenteri on nyt näkyvillä kalenterisovelluksessa.

Maaliskuu 2025

maanantaitiistaikeskiviikkotorstaiperjantailauantaisunnuntai
lauantai 1.3.
sunnuntai 2.3.
maanantai 3.3.
tiistai 4.3.
keskiviikko 5.3.
torstai 6.3.
perjantai 7.3.
  • 13:00 – 13:30 Abien ro-tuokio
  • 14:45 – 16:00 Palkin 7 tunti
lauantai 8.3.
sunnuntai 9.3.
maanantai 10.3.
tiistai 11.3.
  • Koko päivän YO-äidinkieli (lukutaito ja S2)
keskiviikko 12.3.
  • Koko päivän HAMK-etkot 1.vsk
torstai 13.3.
  • Koko päivän YO-lyhyet kielet LYSEO
perjantai 14.3.
  • Koko päivän YO-äidinkieli (kirjoitustaito)
lauantai 15.3.
sunnuntai 16.3.
maanantai 17.3.
  • Koko päivän
  • YO-pitkät kielet
tiistai 18.3.
  • 13:15 – 14:30 Päättö palkki 7
keskiviikko 19.3.
  • Koko päivän YO-matematiikka
torstai 20.3.
perjantai 21.3.
  • Koko päivän YO-reaali (bi, fi, fy, hi, ps)
lauantai 22.3.
sunnuntai 23.3.
maanantai 24.3.
  • Koko päivän YO-ruotsi, päättö palkki 1
tiistai 25.3.
  • Koko päivän Päättö palkki 2
keskiviikko 26.3.
  • Koko päivän YO-reaali ( ge, ke, te, ue, yh), päättö palkki 3
torstai 27.3.
  • Koko päivän Päättö palkki 4
perjantai 28.3.
  • Koko päivän Päättö palkki 5
lauantai 29.3.
sunnuntai 30.3.
maanantai 31.3.
  • Koko päivän Päättö palkki 6
  • 08:00 – 08:30 TET 2.vsk